Ambalaj Ölçümleri

Ambalaj ölçümleri; ambalajların sağlık ve hijyen standartlarını, dayanıklılığı ve sağlamlığını belirler. Plastik analiz laboratuvarında yapılan bu analizler çeşitli maddelerde yapılmış ambalajlara uygulanmaktadır. Plastik malzeme testleri ve polimerlere uygulanan testler Demko tarafından yapılmaktadır.

Polimer ve Plastik Testleri

Polimer ve plastik analizi ile testleri, özel laboratuarlarda yapılmaktadır. Polimer ve plastik ürün geliştirme, proses optimizasyonu, kimyasal analiz, formülasyon, test ve problem çözme gibi teknikler kullanılarak yapılır. Demko, polimer ile plastiklerin kullanıldığı sektörlere araştırma ve geliştirme desteği vermektedir. Bunun yanı sıra kalite güvence, teknik ve müşteri desteği, kalite güvence, uygunluk ve üretim hizmetleri sağlamaktadır. Yaşlandırma testleri, mikroskopik teknikler, termal analizler, polimer kimyası, kompozit testleri, mekanik ve analitik testler bu kapsamda uygulanır.

Ambalaj Ölçümleri

Plastik ve polimer mekanik testleri; mekanik testler, elastomer, kompozit, filmler, süngerler, yapıştırıcı ve plastikleri kapsar. Plastik ve polimer malzemeler için mekanik testleri, kopma, çarpma, sıkıştırma, yorulma, sürtünme, yapıştırma, aşınma, sünme, kesme özelliklerini analiz eder.

Polimerlerin kimyasal analizi için; geniş analitik test ve polimerik malzemelerin karakterizasyonu testleri kullanılır. Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemical Substances yani REACH testi, RoHS Direktifi Testleri, Fitalat, BisFenol A, Toplam Migrasyon, Poliaromatik Hidrokarbonlar, Alev Geciktirici Maddeler ve Perflorlu Bileşikler testleri yapılır.

Plastik Materyalleri Tanımlamak İçin Kullanılan Yöntemler

Yoğunluk tespiti, yakma testi, koku testi, kimyasal çözücü test, kızgın bakır tel testi, tırnak testi ve kırma testi plastik materyalleri tanımlamak için kullanılan yöntemler arasında yer alır. Plastik materyallere uygulanan deneyler ise; esneme deneyi, çekme dayanım deneyi, sertlik deneyi, izod darbe dayanım deneyi, sert plastik malzemelerde sıkıştırma özelliklerinin belirlenmesi deneyi, ısıyla eğilim sıcaklığı deneyi, ekstrüzyonda akma hızı deneyi, vicat yumuşama sıcaklığı deneyi, saydam plastiklerde geçirgenlik ile bulanıklık deneyi, şişme deneyi ve açık havada yaşlanma deneyi uygulanan testler arasında yer almaktadır.

Ofset baskılı olan karton ambalajlarda çeşitli testler yapılmaktadır. Ofset baskılı ürünlerde; birim ağırlık, kalınlık, opaklık, beyazlık, sertlik ölçümü, görsel kontrol, statik ve kinetik sürtünme katsayısı, lif yönü tespiti, nem tespiti, kırım direnci, aşınma testi ve renk analizi yapılmaktadır.

Tifdruk baskılı karton ambalajlarda ise; görsel kontrol, birim ağırlık, opaklık, sürtünme, aşınma, kalınlık, lif yönü tespiti, kırım direnci, renk analizi ve nem tespiti yapılmaktadır.

DEMKO ÇEVRE ÖLÇÜMLERİ

Ambalaj Ölçümleri  ile ilgili detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

31 Mayıs 2017

Topraklama

Topraklama periyodik kontrolü; toprağın elektrik akımına olan direncinin düzenli aralıklar ile ölçüm yapılmasını ifade eder. Toprak direnci; toprağın elektrik akımı ile temas ettiğinde akıma karşı gösterdiği […]
31 Mayıs 2017

Çevresel Ölçüm ve Analizler

Çevre laboratuvarları, çevre ile etkileşimi olan durumları incelemektedir. Çevresel Ölçüm ve Analizler, özel veya kamuya ait çevre ölçüm ve analizleri yapan laboratuvarlarda gerçekleştirilir. Bunun sonucunda yeterlik […]
31 Mayıs 2017

Atık Yağ

Atık Yağ Atık yağ nedir? Kullanılmış olan yağların, kullanımdan sonra oluşan kirlenmeden dolayı, kirletilmiş yağa dönüşme şekli olarak tanımlanmaktadır. Firmalarda kullanılan endüstriyel yağlar, normal kullanım sırasında, […]

Referanslarımız

botaş (1)
kale-1
sertplas (1)
comfiy (1)
sertplas (1)
tempo (1)